KAIP PRANEŠTI APIE GEDIMĄ?
Apie nešviečiančius šviestuvus, apgadintus ar numuštus gatvių apšvietimo stulpus galite pranešti:
- įmonės interneto svetainėje https://www.vilniausapsvietimas.lt/pranesti-apie-gedima/, skiltyje „Pranešti apie gedimą“. Užpildę trumpą kontaktinę formą, informuosite apie problemą, o mes operatyviai atliksime darbus;
- asmenine žinute įmonės socialiniame tinkle Facebook: https://www.facebook.com/vilniausapsvietimas.lt/);
- naudojantis išmaniąja programėle „Tvarkau miestą“ (https://tvarkaumiesta.lt/). Programėlė sukurta siekiant suteikti galimybę Vilniaus miesto gyventojams operatyviai informuoti apie problemas, esančias mieste;
- elektroniniu paštu: dispecerine@vilniausapsvietimas.lt;
- paskambinti tel. 8 686 17097 arba 1355.
Kiekviena paraiška apie gedimą yra registruojama, paskiriama atsakingam asmeniui ir pavedama vykdymui. Avarinė dispečerinė tarnyba dirba visą parą, todėl galite kreiptis 24/7.
- PER KIEK LAIKO BUS PAŠALINTAS GEDIMAS?
Po pranešimo apie gedimą eksploatacijos darbuotojai jį pašalins artimiausiu metu. Įprastai nesudėtingas gedimas pašalinamas per 1-3 dienas. Šaltuoju periodu darbai, kai kuriais atvejais, gali užtrukti iki 25 dienų.
- KODĖL DIENOS METU ŠVIEČIA ŠVIESTUVAI?
Atlikus gedimo šalinimo darbus, kartais gatvės apšvietimas trumpam laikui (iki 20 minučių) įjungiamas dienos metu, taip norima patikrinti jo veikimą po remonto.
- KODĖL PER DAUG INTENSYVI, KAI KURIŲ ŠVIESTUVŲ, SKLEIDŽIAMA ŠVIESA NAKTIES METU?
Šiuo metu vykdome apšvietimo tinklo modernizacijos darbus, kurių metu seni šviestuvai keičiami į naujus LED šviestuvus gatvėse ir daugiabučių kiemuose. LED šviestuvų veikimas yra suprogramuotas taip, kad nuo 20 val. apšvietimas prigesta 20 % (nuo 70 iki 50 %), o nuo 23 val. – dar 10 % (nuo 50 iki 40 %). Tokia prigesinimo programa nustatoma per tris paras nuo apšvietimo įrengimo. Iki 2023 metų birželio mėnesio Vilniuje planuojame įdiegti individualaus šviestuvo valdymą. Tokiu būdu galėsime keisti prigesinimo programas kiekvienam šviestuvui individualiai.
- KODĖL ATNAUJINAMI ŠVIESTUVAI DAUGIABUČIŲ KIEMUOSE IR GATVĖSE?
Pradėjome paskutinį apšvietimo tinklo modernizavimo projekto etapą, kurio metu seni šviestuvai keičiami į naujus LED šviestuvus gatvėse ir daugiabučių kiemuose. Šie šviestuvai skleidžia šiltai baltą spalvą (3000 kelvinų), yra modernūs ir efektyvūs – ne tik taupo elektros energiją, bet ir mažina šviesos taršą. Į baltą spalvą skleidžiančius LED šviestuvus (4000 kelvinų) keičiami tik didelio srauto gatvėse esantys šviestuvai.
- KODĖL BŪNA ATVEJŲ, KAI ANKSČIAU ĮSIJUNGIA AR VĖLIAU IŠSIJUNGIA ŠVIESTUVAI?
Mieste yra vykdomas modernizavimo projektas, sutaupytos lėšos yra panaudojamos apšviesti kiemus ir gatves ilgiau. Šviestuvai įjungiami anksčiau tam, kad miesto gyventojams būtų jauku ir nepasijustų toks akiai ryškus skirtumas: perėjime iš šviesios dienos į naktį ir atvirkščiai – iš tamsaus ryto į dienos šviesą. Lėšos tikslingai perskirstomos siekiant užtikrinti kuo didesnį gyventojų komfortą.
- AR BUS KEIČIAMOS SENOS METALINĖS ATRAMOS?
Taip, vykdant Vilniaus miesto apšvietimo tinklo modernizavimo projektą senos metalinės atramos keičiamos į cinkuotas. Vietose, kuriose yra gelžbetoninės atramos, bus keičiami tik ant jų tvirtinami šviestuvai.
- KODĖL NEATSTATOMOS KIETOSIOS DANGOS ŽIEMOS METU?
Po apšvietimo remonto ir modernizavimo darbų neretai tenka atstatyti išardytas kietąsias dangas. Tinkamiausias metas atlikti šiuos darbus – pasibaigus įšalui ir prasidėjus pavasariui.
- KODĖL NEATSTATOMA ŽALIA VEJA ŽIEMOS METU?
Po apšvietimo remonto ir modernizavimo darbų neretai tenka atstatyti žalią veją. Pavasaris yra pats tinkamiausias laikas sėti veją, tačiau, kol žemė nėra pakankamai įšilusi, užtrunka atstatymo darbų atlikimas. Tinkama temperatūra žolės dygimui yra apie 16 laipsnių.
Dėkojame, kad nesate abejingi ir mums pranešate apie gatvių apšvietimo problemas. Kviečiame kiekvieną prisidėti prie saugesnio, šviesesnio, gražesnio mūsų miesto kūrimo.