Senasis Vilnius buvo apšviečiamas deglais švenčių, iškilmių ir įvairių progų metu. 1602 m. dokumentuose užsimenama apie žibintus krantinėje prie Vilniaus Žemutinės pilies sienų. Kampiniame pilies bokšte nuolatos degdavęs žiburys – švyturys Nerimi atplaukiančioms valtims.
19 a. pradžioje Vilniuje apšvietimui buvo naudojamas kanapių aliejus, žibintus statydavo ant stulpų arba pritvirtindavo prie namų sienų. 1824 m. atsirado Varšuvos žibintai, kurie priminė dar ir dabar kai kur naudojamą žibalinę lempą su apvaliu stiklo gaubtu, jie degė daug skaisčiau, todėl buvo statomi svarbiausiose miesto vietose. Gatvėse žibintų buvo mažai, jų šviesa silpna, todėl gyventojai naktį vaikščiodavo nešini savais žibintais.
Vilnius – antrasis Rusijos imperijos miestas po Peterburgo, kuriame buvo įrengtas dujinis gatvių apšvietimas. 1864 m. spalio 22 d. įsižiebė pirmieji tokie žibintai. Kiekvieną žibintą reikėdavo centralizuotai aprūpinti dujomis, vakare uždegti, rytą – užgesinti. Prie 14 km ilgio dujinio apšvietimo tinklo buvo prijungti 307 žibintai, jie apšvietė 32 gatves, skersgatvius ir aikštes.
Baigiantis sutarčiai su dujinio apšvietimo kompanija, miesto Dūmoje 1897 m. buvo priimtas sprendimas pastatyti centrinę elektrinę miestelėnų lėšomis. Statyboms buvo pasirinktas dešinysis Neris krantas (dabar Rinktinės g.) šalia žydų kapinių, prie Vilijos upės. Pagrindinis pastatas buvo baigtas 1902 m. sausį, o dar po metų, 1903 m. sausio 17 d., baigta montuoti įranga ir nutiestas skirstomasis tinklas. Elektros srovė laidais, einančiais upės dugnu, buvo tiekiama į kitoje Neries puseje esančią elektros paskirstymo „spintą“, vadinamą „kiosku“. 1903 m. vasario 14 d. elektrinė ėmė tiekti „pramoninę“ srovę. Pirmoji elektros lemputė įsižiebė sostinės širdyje – prie Rotušės. Vilniaus elektrinę ne kartą buvo bandyta sunaikinti abiejų Pasaulinių karų metu. Ši elektrinė iki pat 1951 m. buvo pagrindinė ir vienintelė elektros gamintoja Vilniuje.
Įmonė Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai buvo įsteigta 1953 metais. Bendrovės steigėjas ir vienintelis akcininkas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Nuo Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai įsteigimo Vilniaus mieste pasikeitė trys šviesos šaltinių kartos. Šiuo metu Vilniaus mieste yra daugiau nei 50 tūkst. šviestuvų ir prožektorių, apie 10 tūkst. maitinimo punktų ir skirstymo spintų, per 1,6 tūkst. km. kabelinių ir oro elektros linijų