UAB „Vilniaus apšvietimas“ kartu su savivaldybe pristato Vilniaus miesto apšvietimo standartą (https://rb.gy/bg3gh), kuris jau šiandien taikomas projektuojant ir įrengiant sostinės erdvių apšvietimą.
Reikalavimai, taikomi įrengiant apšvietimą pėsčiųjų ir dviračių takuose, važiuojamojoje dalyje, ant tiltų, viadukų, tuneliuose, skveruose, aikštėse, žaliosiose zonose, apšviečiant pastatus – visa tai yra naujame „Vilniaus miesto apšvietimo standarto“ dokumente.
„Tampame partneriais su miesto apšvietimu susijusiomis institucijomis, organizacijomis bei įmonėmis. Mes siekiame kokybiško apšvietimo, aplinkos gerinimo, patrauklesnio miesto įvaizdžio bei struktūrizuoto darbo, o tai galime padaryti tik esant aiškioms taisyklėms. Atsižvelgdami į architektūrinius miesto pokyčius, „Vilniaus miesto apšvietimo standartą“ nuolat tobulinsime“, – sakė UAB „Vilniaus apšvietimo“ vadovas Andrius Deimantas.
Standartas apima skirtingus principus, tokius kaip – apšvietimas pirmiausia pėsčiajam, miesto architektūrinių elementų subalansuotas apšvietimas, apšviestos vitrinos bei pastatų pirmieji aukštai, fasadų apšvietos intensyvumas bendrame miesto kontekste, šilto spektro naudojimas, apšvietimas be šviesos taršos, subalansuotas reklamų apšvietimas, proginis apšvietimas mieste bei apšvietimas, kuriantis miesto identitetą.
„Rengiant dokumentą, didelis dėmesys buvo skirtas analizuojant Europos ir kitų pasaulio miestų apšvietimo standartus, tad pirmasis pristatymas įvyko kovo mėnesį nekilnojamojo turto vystytojų renginyje MIPIM, Kanuose, kur sulaukėme daug kaimyninių šalių dėmesio“, – sakė A. Deimantas.
Vienas dokumento kūrėjų, apšvietimo architektas Šarūnas Noskaitis, pasakojo, kad „Vilniaus miesto apšvietimo standartas“ yra naudingas, nes išskirti aiškūs ir suprantami principai, kuriais reikėtų vadovautis, jog apšvietimas Vilniuje būtų tinkamas: „Aiškiai pristatomos idėjos, kaip apšviesti Vilnių, išvengti netaisyklingo, netvarkingo Vilniaus miesto apšvietimo“.
Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis inžinierius Anton Nikitin pabrėžė, kad gatvių standartas buvo sukurtas tam, jog turėtume patogesnes, jaukesnes ir saugesnes gatves.
„Vienas svarbiausių vakarietiškų gatvių aspektų – apšvietimas, kurio projektavimo gairės dabar aiškiai detalizuotos naujai parengtame priede. Kviečiame jas taikyti ir taip užtikrinti, kad gatvės būtų kokybiškai apšviestos“, – minėjo A. Nikitin.
Tarptautinė apšvietimo asociacija LUCI taip pat teigiamai įvertino Vilniaus komandos sukurtą miesto apšvietimo standartą, o jau šiandien dalijasi šiuo reikšmingu dokumentu su kitų šalių asociacijos nariais.